8212
Woning Type
Huis
Locatie
Icod de Los Vinos
Uitzicht
Blik op de oceaan, Blik op de bergen, Uitzicht op Teide
Perceel
1400m2
Bebouwde grootte
900m2
Terras
Ja
Tuin
Ja
Balkon
Ja
Slaapkamers
6
Badkamers
6
Meubilair
Gemeubileerd
Bezocht
1057

Luxe 6 slaapkamers Huis

Icod de Los Vinos
3 300 000 €
Luxe 6 slaapkamers Huis - Icod de Los Vinos
84

Een uniek Herenhuis uit de 17e eeuw dat in 1670 werd gebouwd voor de militaire gouverneur van het eiland. Toen de nabijgelegen haven van Garachico in 1706 door lava van een uitbarsting van de vulkaan Teide werd overspoeld, werd de haven van het eiland verplaatst naar Santa Cruz. De gouverneur verhuisde ook naar Santa Cruz, en het huis verloor zijn oorspronkelijke bestemming. Het gebruik van het huis in de daaropvolgende jaren is vaag, maar er is een kopie van een Escritura van het huis uit 1923 en het is bekend dat er rond die tijd een kleine winkel was aan de voorkant van het huis, waar nu de Nelson-studio is, waar huishoudelijke artikelen werden verkocht.
Toen de huidige eigenaren het huis in 2004 kochten, stond het al 15 jaar leeg. De afgelopen 18 jaar hebben zij besteed aan de restauratie van het huis, waarbij zij waar mogelijk de originele steen hebben gebruikt en overal Tea-hout, een zware inheemse harsachtige pijnboom die op Tenerife en La Palma voorkomt en bestand is tegen termieten.
Oorspronkelijk werd de begane grond voornamelijk gebruikt voor het stallen van paarden en de meeste omliggende huizen werden destijds gebruikt voor personeel dat verbonden was aan de gouverneur.
Op de begane grond bij de hoofdingang bevindt zich nu de Indische kamer, met meubilair en kunstvoorwerpen die door de huidige eigenaars uit India zijn meegebracht, en de studeerkamer met schilderijen en memorabilia van admiraal Nelson, die de beroemde aanval op Tenerife ondernam en werd verslagen. Hij verloor niet alleen de slag maar ook zijn arm, en herstelde uitstekend. Hij verbleef een jaar bij de gouverneur voordat hij terugkeerde naar Engeland. Andere afbeeldingen in de kamer zijn van Shakespeare, Hendrik de Achtste van Engeland en zijn 6 vrouwen, waaronder zijn eerste vrouw Katherine van Aragon, de Tsaar en de Tsarina van Rusland. Er is ook een mooie functionerende open haard.
Door de entreehal loopt de centrale patio, waar nu een visvijver met een centrale fontein ligt, omgeven door varens en stenen zitplaatsen. Naast deuren naar de Indische kamer en de studeerkamer is er toegang tot de lift naar de twee bovenliggende verdiepingen en de deur naar de galerij, waar 18 schilderijen van de Maagd Maria hangen, van verschillende kunstenaars, maar allemaal met de fascinerende sublieme uitstraling van sereniteit en rust. Er is ook een prachtig gebeeldhouwd kabinet, bureau en stoel die vermoedelijk hebben toebehoord aan een elite advocaat op het schiereiland en drie vrijmetselaarsstoelen die hebben toebehoord aan de huidige eigenaars van vrijmetselaarstempels in Centraal Londen. Aan het einde van de patio bevinden zich twee slaapkamers met eigen badkamer en douche. Aan de rechterkant is er een ingang naar een kleine schaduwrijke patio waar het raam van de aangrenzende doucheruimte op uitkijkt, en een aangrenzende kamer die gebruikt wordt als naaikamer. Naast de hoofdtrap is de ingang naar het nog niet volledig voltooide gedeelte, waar een kantoor met nog drie kamers en een andere grote toegangsdeur naar de straat zijn ondergebracht, en een ingang naar het bovenste niveau van de tuin.
Via de uitgangsdeur van de patio is de garderobe van het huis met een fontein aan de voorkant en dan trappen naar de tuin en trappen boven de watertank voor de wateropslag van de eigen 2 verswaterbronnen voor het huis en de wasserij, met een casual kookgedeelte en een stenen tafel en banken met uitzicht op de tuin. Er is een stenen trap naar de eerste verdieping met daarboven de eettafel voor informele kookgelegenheid, met een verdere collectie blauw en wit porselein die vergelijkbaar is met en een aanvulling vormt op die in de hoofdkeuken.
Vanaf de patio neemt men de hoofdtrap van theehout naar de grote overloop die leidt naar de drie belangrijkste kamers: de salon, de zitkamer en de eetkamer, die onderling verbonden zijn. Alle drie de kamers zijn ingericht met antieke meubels, een overvloed aan schilderijen, muurbeugels en kroonluchters. Naast de eetkamer, die plaats biedt aan 12 personen, is er een gesloten balkon van theehout met uitzicht op de tuin. De gordijnen in deze kamers en in het hele huis zijn gemaakt door de familie Davila, die gordijnen heeft gemaakt voor Buckingham Palace en vele aristocratische huizen in Engeland met de allerbeste ontwerpers.
De keuken komt uit op de eetkamer en heeft ook een deur naar de zitkamer en naar de overloop. Twee antieke gebeeldhouwde dressoirs en een gebeeldhouwde kast met een tafel voor de keukenmaaltijd met zes antieke stoelen, samen met speciaal gebouwde opslagruimte domineren de kamer, met marmeren oppervlakken waar nodig en een grote collectie blauw en wit porselein aan de muren. Alle apparaten zijn elektrisch voor het klimaat met 2 Zanussi ovens, een Samsung koelkast/vriezer, 2 Lazer 3-pits inductieplaten, een elektrische Salamander, een Bosch magnetron en een Siemens stoomoven.
Vanaf de hoofdoverloop met 5 marmeren bijzettafels met Chinese potten en een fascinerende verzameling religieuze beelden aan de muren, verzameld uit de hele wereld, geven twee deuren toegang tot een driehoekige gang over de centrale patio, met drie slaapkamers, twee met prachtige hemelbedden en een met een Corona, alle met eigen badkamer met douche. De doorgang leidt naar de vierde slaapkamer met de kamer ernaast, gebruikt als kleedkamer maar klaar om zijn doucheruimte en garderobe te zijn.
Vanaf de hoofdoverloop is er een trap en de lift naar de bibliotheek, en het dakterras daarboven op de tweede verdieping.
De bibliotheek strekt zich uit over de gehele lengte van het huis en heeft een uitgebreide collectie boeken, voornamelijk in het Engels maar ook enkele in het Spaans en Frans over vele onderwerpen van geschiedenis tot koken en tuinieren tot romans, woordenboeken en encyclopedieën samen met kunst aan de muren waar ruimte is! Twee deuren leiden naar het dakterras, dat een prachtig uitzicht heeft op de Drago-boom en het park en de vulkaan Teide aan de ene kant, en de bananenvelden en de zee aan de andere kant. Het terras is versierd met beelden van griffioenen en draken en plantenbakken.
De tuin van het huis is ingedeeld in drie hoogten. Het heeft nog een ingang naar de straat en de zijdeur kan heel goed de ingang van nummer 9 zijn geweest, aangezien het huis tegenwoordig twee nummers 7 en 9 heeft, nummer 9 bestaat niet meer. In de tuin naast het huis bevinden zich een opslagruimte en een pompruimte voor het watersysteem in het huis.
De grond is Urban en mits bouwvergunning kan er gebouwd worden. Onlangs is aan de huidige eigenaren een bouwvergunning verleend voor een dubbele garage, die echter niet is voltooid. Er zijn echter vele ideeën geopperd, afhankelijk van het gebruik van het hoofdgebouw. Als het huis als huis zou blijven staan, zou dit heel goed een garage kunnen zijn met een personeelsverblijf erboven.
De buurt is zeer rustig met een doodlopende weg met aan het eind de kapel van Las Angustias met het beroemde standbeeld van Maria van Angustias dat vorig jaar aan het museum in Madrid is uitgeleend en zojuist is teruggegeven.

Luxe 6 slaapkamers Huis - Icod de Los Vinos (0)
Luxe 6 slaapkamers Huis - Icod de Los Vinos (1)
Luxe 6 slaapkamers Huis - Icod de Los Vinos (2)
Luxe 6 slaapkamers Huis - Icod de Los Vinos (3)

Verstuur het aanbod

Gina Hävecker
Consultant
  • Français
  • Nederlands
  • Deutsch
Bekijk het aanbod van deze consultant
8212
Woning Type
Huis
Locatie
Icod de Los Vinos
Uitzicht
Perceel
1400m2
Bebouwde grootte
900m2
Terras
Ja
Tuin
Ja
Balkon
Ja
Slaapkamers
6
Badkamers
6
Meubilair
Gemeubileerd
Bezocht
1057